VIRUSI HEPATICI

Hepatita

Postata de luma cu 14 ani in urma.

In februarie 2009, mi-am facut analizele din sange a virusilor pt ca sora mea a murit anul trecut de ciroza. In vara(iulie,august) am umblat mult la stomatologie cu o prietena, nu pot comenta cabinet curat ustensile sterile....Prietena mea si-a facut de o saptamana analize de rutina nu ca o durea ceva, si ma anunta ca e purtatoare de VIRUS C. Medicii au intrebat-o daca a fost la stomatologie, ce sa fac oare sa-mi repet analizele? Mor de frica numai la gandul asta, ar trebui sa am ceva? sa ma doara ceva? am citit despre boala dar alta e sa-ti spuna cineva care a trecut prin asta.

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

Iti poti repeta analizele de sange, asta ca sa fii mai linistita ca nu esti bolnava. Dar din cate stiu, cauza virusul hepatitei C. de obicei se transmite prin transfuzii de sange.

Manuela

acum 14 ani

Doctorul Mihai Vieriu de la Spitalul CFR din Iasi trateaza cu rezultate foarte bune ciroza hepatica, hepatita C cu remedii homeopatice.
Gasiti numar de contact la URGENTE, site Spital CFR, Iasi. Sanatate.

PS: cand nu veti gasi alta solutie amintiti-va de acest sfat.

silviu

acum 14 ani

se poate trata, am un unchi care si-a rezolvat hepatita in 6 luni cu niste chestii trimse de varul meu care lucreaza in Spania si asta dupa ce facuse interferonul 48 saptamani fara niciun rezultat !

am sa-l intreb cum le spune la medicamentele ce le-a luat unchiul meu si cine este interesat, sa ma contacteze pe [email protected]