viremie

Hepatita

Postata de andreeav cu 12 ani in urma.

in urma analizelor pt hepatita b mi-a iesit reactiv si viremia de 200 milioane un/ml! asta ce inseamna?va adresez intrebarea ca sa stiu inainte sa ajung inapoi la medic! va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Vă pot spune doar că valoarea descrisă de d-vs reprezintă o viremie mare. Referitor la ceea ce înseamnă această valoare specialistul infecţionist sau gastroenterolog va putea să vă ofere detalii.

lacriela

acum 12 ani

Fratele meu se apropie de 12 saptamani de tratament pegasys si copegus(are HVC F4 A3) si viremia initiala este 6042677 UI/mL. Cat trebuie sa scada ca sa ii continue tratamentul?