viremie

Hepatita

Postata de ollio cu 14 ani in urma.

am viremie 1423502. cat este de periculos?

Raspunsuri (2)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Infectiozitate ridicata, trebuie sa consultati medicul gastroenterolog/infectionist.

ollio

acum 14 ani

buna ziua, si multumesc ! sunt transplant de 11 luni, sunt sub imunosupresie cu ''''neoral'''' 225, cu 200 poate fi o legatura de cauzalitate intre ele, atata vreme cat tgp, tgo sunt pe la jumatatea intervalului de referinta, si am facut si un fibroscan care este ok. am luat legatura cu medicul meu, urmeaza sa repet celelalte analize de sange, sa vedem raporturile dintre ele, si apoi sa stabilim schema de tratament. dar nu mai am liniste, si nu ma mai pot concentra la nimic, de aceea tot caut si caut, si o alta parere, mai blanda...tare frica imi este.