viremie mare?

Hepatita

Postata de trica2009 cu 12 ani in urma.

Am facut analiza de viremie pentru hepatita B si sunt urmaroarele rezultate:
87685 UI/mL ( 510327 copii/mL ) .Va rog sa-mi spuneti daca viremia mea este mare....va rog ff mult.

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar viremia este mare. aceasta analiza ati facut-o dumneavoastra in particular sau la intdrumarea unui medic infectionist? sunteti in evidenta unui astfel de medic? ati primit pana acum un tratament? vi s-a facut vreodata dosar pentru anumit tratament?

va urez o zi buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

pentru mai multe detalii despre hepatita B si modalitatile de diagnostic si urmarire a evolutiei, puteti sa cititi si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-cronica-cu-virus-b-cum-se-pune-diagnosticuli_683

va urez o zi buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

cred ca am scris gresit mai sus legat de viremie, pana in 100000 copii/ml este considerata viremie scazuta, si de fapt si tinta tratamentului este scaderea sub aceasta valoare.

Brenda

acum 10 ani

Am viremia 667978 UI/ml si 5,82 log UI/ml si as vrea sa stiu cat de grav este.
Va multumesc anticipat !