viremie mai mica de 15

Hepatita

Postata de mm75 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ,
Am facut retratament cu Pegasys si Copegus (prima cura de tratament a fost de 48 saptamani) , iar ultima viremie facuta acum o saptamana a avut ca rezultul mai mic de 15 tinand cont ca limita .de detectie a metodei de lucru este de 15 ui .Va rog sa-mi spuneti daca mai primesc aprobare pentru continuarea terapiei pana la 72 saptamani si daca credeti ca am vreo sansa sa scap de virus sau mai bine zis sa -mi iasa nedetectabila pana la urma valoarea viremiei .Va multumesc din suflet !

Raspunsuri (2)

abyabyaby

acum 11 ani

Rezultul mai mic de 15 este acelasi lucru cu a fi nedetectabil .

mm75

acum 11 ani

Multumesc pentru raspuns.Credeti ca mai primesc aprobarea pentru continuarea tratamentului pana la 72 de saptamani ?