va rog mult

Hepatita

Postata de misha88 cu 13 ani in urma.

puteti sa-mi cititi si mie valorile astea va rog?incarcatura virala: 76 copii ADN HVB/ml (1,88 log copii ADN HVB/ml) 22UI/ml) sensibilitatea metodei: 51 copii ADN HVB/ml (1,71 log copii ADN/ml) 15 UI/ml (1,71 log UI/ml).va rog mult

Raspunsuri (1)

madas

acum 13 ani

buna/!
adn hvb 51 de copii inseamna limita minima a viremiei, adica virusul tau sta cuminte si nu se multiplica. faptul ca ai 76 de copii inseamna ca a inceput sa se multiplice ..acum, e cam dubioasa diferenta..depinde cand a inceput sa-si faca virusul de cap! transaminazele cum sunt? duble sau normale ? sanatate!