tratament

Hepatita

Postata de nicusor88 cu 10 ani in urma.

Buna seara.In urma unor analize am fost depistat cu hepatitaC.Varog sa-mi spuneti daca aceasta boala este tratabila sau trebuie sa-mi fac testamentul,pt ca am vazut scris ca heptitaC nu doare,UCIDE.Va multumesc si astept raspuns cu nerabdare.

Raspunsuri (3)

Ciobanu Elvis

acum 10 ani

Buna se trateaza numai daca esti la anceputul boli ,si depinde de viremia care o ai, faci tratament si cat timp al faci,Si eu sunt diagnosticat cu hepetita cronica virala c de 4 luni ,la mn e viremia cam mare tre sa fac tratamentu cu interferon pegilat si ribavirina am depus dosarul la casa de asigurari de 2 luni si nici acum nu sa aprobat oare cat trebuie sa astept.

Mioara

acum 10 ani

incearca tratamentul cu BIO BRAN 1000; L-ARGININA SI ZEOLIT LICHID IMBUNATATIT CU DHQ. Mama mea fiind cadru medical, a luat de la un pacient hepatita a si c. Dupa 3 luni de tratament, mama mea s-a simtit extraordinar, functiile ficatului erau in limite normale. Sanatate!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu este cazul sa va faceti testamentul. Exista tratament antiviral care se obtine prin casa de asigurari intrucat este destul de scump. Este indicat sa va adresati medicului gastroenterolog pentru evaluare.