tratament hepatita b

Hepatita

Postata de llll cu 11 ani in urma.

buna ma numesc Lacrimioara am 32 ani si sant purtatoare de virusul hapatic b locuiesc in Spania urmez un tratament pt aceasta boala se numeste VIREAD si este gratuit aici, analizele au iesit foarte bune de cand iau acest tratament,intrebarea mea ar fi daca ma intorc in Romania acest medicament l-as obtine gratuit sau trebuie sa-l platesc.

Raspunsuri (5)

nicoleta

acum 11 ani

lacramioara,si eu am hep b si d ,urmez acelasi tratament pt ca am norocul sa locuiesc an germania,an romania....saracii cei bolnavi nu au asemenea sanse ,ai grija de tine sanatate ati doresc si tuturor bolnavilor .

llll

acum 11 ani

multumesc Nicoleta si tie multa sanatate si trebuie sa speram ca o sa ne facem bine si sa-i multumim lui Dumnezeu ca santem in strainatate si putem sa beneficiem de medicamente bune si gratuite e vai de tara aia, vroiam sa ma intorc in Romania de asta ma interesa sa stiu de acest medicament dar se pare ca acolo oameni sant lasati sa moara din pacate si asta ma face sa nu ma mai intorc acolo niciodata.

Adrian

acum 11 ani

Hai ca nu e chiar asa. Eu sunt in Romania si urmez tratament cu Viread GRATUIT. nu mai aberati atata ca vai de tara asta...Ramaneti acolo unde sunteti, nu e nevoie de asemenea oameni aici.

Violeta

acum 11 ani

Adrian, si eu am virus b inactiv, m-am sfatuit cu mai multi doctori (renumiti) in Bucuresti, toti mi-au spus sa ma resemnez si ma obisnuiesc cu ideea, ca nu se poate face nimic, nu exista tratament pentru hepatita b, pentru vindecare completa. Imi poti da si mie detalii despre tratamentul cu Viread? nu am auzit de el, si nici de tratament gratuit de vreun fel la noi in tara..

Carolina V.

acum 10 ani

Buna tuturor. Si eu sunt una din victimele acestui virus B. Viremie 2000 ui in sange si 25000 in adn ul ficatului. urmez de 2 luni cu viraed. urmeaza sa mi fac la sf lunii oct primul set de analize dupa inceperea tratamentului.
Voi cum stati dupa atatea luni de tratament? Cine are rezultate favorabile?

Sanatate multa va doresc tuturor cu reusita maxima!