tratament cu entecavir

Hepatita

Postata de fede cu 9 ani in urma.

Buna,
Sora mea a fost diagnosticata cu hepatita B cronica. Face tratament cu Baraclude (entecavir). Este foarte galbena la fata. Medicul de familie si medicul care i-a prescris tratamentul spun ca e o reactie adversa si sa nu se sperie. asa s-a manifestat si la voi ?
Ca sa ia medicamentele compensat i-a scris ciroza hepatica in documente. Ce sa cred ?
Multumesc frumos,
Corina

Raspunsuri (2)

fede

acum 9 ani

Buna,
Sora mea a fost diagnosticata cu hepatita B cronica. Face tratament cu Baraclude (entecavir). Este foarte galbena la fata. Medicul de familie si medicul care i-a prescris tratamentul spun ca e o reactie adversa si sa nu se sperie. asa s-a manifestat si la voi ?
Ca sa ia compensat i-a scris ciroza hepatica. Ce sa cred ?
Multumesc frumos,
Corina

membru231727

acum 9 ani

Buna,Fede spune-mi si mie te rog dupa cat timp de la depunerea dosarului a fost aprobat .Am depus si eu acum o luna pentru acelasi medicament entecavir 0.5.Multumesc.