Transmitere Hepatita B

Hepatita

Postata de JustAlex10 cu 14 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Alex si vreau sa aflu daca Hepatita B se poate transmite prin atingerea buzelor (sarut) si vreau sa stiu cum se poate transmite!

Raspunsuri (6)

Dr. Interne

acum 14 ani

Prin atingerea buzelor nu se transmite. Mai multe informatii gasiti aici.
sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-virala-b_641#Mod_de_transmitere

JustAlex10

acum 14 ani

Sunteti sigura ca nu se transmite prin sarut :D pentru ca nu vreau sa infectez partenera de viata :(!

alin

acum 11 ani

Buna ziua .
Am fost depistat de curand cu hepatita C .
Am o infectie de 370.000 de virusi ....pe o scara de la 1 la 10 .....pe unde cat de grav este ?
multumesc anticipat

florin

acum 10 ani

as vrea sa stiu daca se ia prin atingere sau prin sarut

clara

acum 10 ani

Cat timp traiesc virusii pe instrumentele contaminate?

marian

acum 10 ani

vezi sa nuti infectezi partenuru