transaminaze marite

Hepatita

Postata de santyago84 cu 13 ani in urma.

TRANSAMINAZE MARITE TGP 155 u/l SI TGO 60 U/L de 3 luni fac tratament cu esentiale forte si acum sunt TGP 135 u/l si TGO 57 u/l, Mai exista vro sansa sa revina la normele normale?

Raspunsuri (8)

otilia motoi

acum 13 ani

depinde de cauza pt care aceste transaminaze sunt marite. Daca aveti o hepatita cronica virala si faceti tratamentul de mai sus, este putin probabil ca ele sa revina la normal.

santyago84

acum 13 ani

Mai exact am facut o radiografie abdominala si mi s-a spus ca am ficatul marit. Ce ar trebui sa fac sa schimb tratamentul?

Maria

acum 13 ani

Buna ziua
Pot sa va ajut. Pentru detalii scrieti-mi pe e-mail [email protected] imi lasti un nr. de telefon pot sa va contactez eu.
Va doresc multa sanatate

scarlat195698

acum 11 ani

[email protected]

Cristian G

acum 13 ani

Buna ziua,

De mai bine de un an am transaminazele crescute, am observat asta prima data cand mi-am facut analizele de sange inainte de Craciunul din 2009atunci am avut TPG 120, mi-am facut si analizele ptr hepatita HBs si HCV si au iesit negativ. Un doctor mi-a recomandat sa iau Lagosa, ulei de somon si inca ceva. Am facut asta ptr. aprox 2 sapt. dar m-am simtit rau si am intrerupt tratamentul. Cand am repetat analizele anul care a trecut intre Craciunul 2010 si revelionul 2011 am avut TGP 105. Pe data de 10 Ianuarie am mers la un alt medic care mi-a cerut sa repet analizele de sange atat TGP cat si cele de hepatita. De data asta TGP mi-a iesit 70 iar cele de hepatita negativ. Doctorul acesta mi-a recomandat sa iau ptr. 4 sapt Lagosa. Deoarece dupa ultimul tratament cu Lagosa de acum un an m-am simtit cam prost, as dori sa stiu ce sanse de vindecare am daca evit sa fac acest tratament, si daca exista vreo alta solutie, eventual tratament naturist. Care sunt riscurile daca nu iau tratament medicamentos? Exista un rist mare de a face ciroza sau hepatita?

Va multumesc anticipat!

Utilizator11551625722

acum 4 ani

Regim in primul rand si suc de sfecla rosie cura de o luna si vz pe net ce regimuri pt steatoza ficat! Medicamentele itifac praf ficatul!

ana

acum 11 ani

Mi-am facut analizele si mi-a iesit TGP106 AM LUAT FOARTE MULTE MEDICAMENTE VA ROG SPUNETIM CE TRATAMENT SA MA I-AU

dan

acum 9 ani

2 fiole sargenor dimineata lagosa 1dmi si 1 seara timp de 3 luni