tgp

Hepatita

Postata de geanygeanyna cu 11 ani in urma.

buna ziua, i-am facut analizele copilasului meu si la TGP a iesit 116.00, doctorita mi-a zis ca e un virsus si ca sa nu ma ingrijorez ca e hepatita....insa e cam mult si nu stiu ce sa fac copilasul are 2 ani si 2 luni, dumneavoastra ce ma sfatuiti? multumesc

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cresterea transaminazelor sugereaza afectare hepatica (adica hepatita). Aceasta trebuie investigata pentru identificarea cauzei - in primul rand, efectuarea de markeri virali hepatici ( pentru a exclude o hepatita virala).

michelle30

acum 11 ani

Exact cum spune doctorul mai sus.trebuie facut antigenii B si C, multa santatate!!!!

geanygeanyna

acum 11 ani

Multumesc!

adriana

acum 11 ani

nici eu nu mai stiu ce sa fac pentru baietelul meu are tgp 330 tgo 291 a tinut regim si tratament cu liv 52 si lagosa nu stiu ce sa mai fac daca cumva stiti alte medicamente nu stiu ce sa mai fac

michelle30

acum 11 ani

ia legatura cu un medic pediatru fff bun. la adulti e mai simplu, dar la copii nu merge cu experimente..sanatate multa sa aveti!!