Telaprevir

Hepatita

Postata de mihar cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Imi puteti spune daca a intrat,prin Casa de asigurari ,schema noua cu Interferon+Ribavirina+Telaprevir sau Boceprevir,pentru non-responderi hepatita C?
Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

protocolul terapeutic pentru hepatita cu virus hepatitic tip C, afisat pe pagina web CNAS, nu include la acest moment terapia cu telaprevir sau boceprevir

Dr. Carmen Ruxandra Posoiu

acum 12 ani

Din pacate, inca nu s-a aprobat acest tratament prin casa de asigurari

mihar

acum 12 ani

Multumesc pentru raspunsuri.V-as ruga sa ma aveti in vedere atunci cand vor aparea noutati....Multumesc inca o data!