Stari de rău după 3 ani de la terminarea tratamentului cu interferon??

Hepatita

Postata de Utilizator11624379309 cu 2 ani in urma.

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneți cine a mai pățit că mine..după 3ani de la terminarea tratamentului cu interferon ( am făcut 1 an injecții,greu l-am suportat și atunci),chinurile le am și acum.Analizele sunt destul de ok,dar am dureri de coloana,stări crunte de oboseala și în unele zile abia mă țin pe picioare .Este normal acest lucru?sunt totuși 3ani..fac de atunci cât și în prezent tratament cu virofob(tenofovir),care am înțeles că îl voi face toată viața.Maxim o săptămână este mai blândă,cealaltă crunta..am făcut tot felul de analize,dar totul este ok.Am auzit de la cunoștințe că stările astea le poți avea chiar și 5 ani,dar doctorii de care aparțin cu acest tratament,spun că nu...(poate de încurajare).
Va rog din suflet să-mi spuneti daca e normal?
Va mulțumesc

Raspunsuri (4)

Utilizator11611061311

acum 2 ani

Eu am facut acum 20 de ani inteterferon si nu am avut nimic trebuie să vb cu medicul

Utilizator11624379309

acum 2 ani

Cred că ați fost printre putinii care sa nu aibă reacții la acest tratament.Mentionez că eu in tot acel an de injectii,eu făceam in paralel și tratament pt globulele albe fiindcă le termina până aproape de 1..
Mulțumesc pentru raspuns

Utilizator11611061311

acum 2 ani

Eu am facut acum 20 de ani da nu am avut nimic trebuie să vb cu medicul

Utilizator11611061311

acum 2 ani

Eu am facut acum 20 de ani da nu am avut nimic trebuie să vb cu medicul