simptome hepatita B

Hepatita

Postata de andreib_123 cu 8 ani in urma.

Buna seara, am fost diagnosticat de aproximativ 1 an cu virusul B si am primit ca tratament medicamente care sa protejeze ficatul, Esentiale si Silivit. Am urmat acest tratament si am facut periodic analize tgp si tgo care s-au mentinut in intervalele normale. Problema este ca de la un timp simt o durere in zona ficatului, cam la 2 degete de coaste si limba s-a colorat in o nuanta albicioasa. Este posibil sa fie afectat ficatul mai rau decat reiese din analize? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

mary321

acum 8 ani

daca ai urmat tratamentul corect este bn sa repeti analizele.

andreib_123

acum 8 ani

am repetat analizele, am facut si viremia, 1390 de copii/ml, am facut chiar si fibromax-ul, toate F0, nimic la ecografie....test pentru helicobacter negativ, coprocultura, paraziti scaun, exudat, toate negative
am vazut ca limba imi revine la culoarea normala daca consum ceai de menta cu paine prajita..nici nu stiu pe la ce doctor sa ma duc..