se poate transmite hepatita cu virus C in aceasta maniera?

Hepatita

Postata de Manuela48143757 cu 14 ani in urma.

Unul din membrii familiei mele, mama mea, are hepatita virala C. In bucatarie s-a ars la un deget. Nu stiu daca a curs sau nu sange, toate vasele au fost spalate, totusi nu pot garanta ca nu a ajuns in mancare. Se poate transmite hepatita C in acest fel? Multumesc pentru raspuns

Raspunsuri (1)

claudia

acum 14 ani

da dar trebuie sa fim atenti cu acest virus....si nu trebuie ca aceea persoana q hepatita c cand are rana deschisa sa atinga sangele celor din jur...multa sanatate!!!!