Se poate face interferon si in acelasi timp luand si pastile naturiste ?

Hepatita

Postata de valbert cu 10 ani in urma.

Buna ziua.As vrea sa stiu si eu daca este posibil,in timpul tratamentului cu interferon se poate merge concomitent cu pastile naturiste? Precizez faptul ca prima de a incepe tratamentul cu interferon,timp de aproximativ doi ani de zile am mers pe o gama naturista care a dat mari rezultate pozitive,dar din nefericire nu a reusit sa il elimine.As vrea sa stiu aceste raspuns daca ma poate ajuta cineva. Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, il puteti asocia cu conditia sa nu renuntati la tratamentul cu interferon.

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Da, se pot asocia. Recomand insa sa se administreze la ore diferite .
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )