REZULTAT VIREMIA HEPATITA B

Hepatita

Postata de elyte54 cu 12 ani in urma.

BUNA ZIUA,
AM PRIMIT REZULTATELE VIREMIEI HEPATITA B SI VROIAM SA STIU IN PREALABIL LA CE SA MA ASTEPT: ADN VIRAL POZITIV :112 IU/ML PLASMA SI DETECTIA ADN VHB (HEPATITA B)-REAL TIME PCR:382 COPII/ML.

VA MULTUMESC ANTICIPAT,
ELENA

Raspunsuri (2)

rubyella

acum 12 ani

buna elena.si sora mea acum un an si ceva a fost diacnosticata cu hepatita B greu oribil era se gandea de unde a putut s-o ia dar pana la urma cum a tot mers la medici si iau facut destule investigatii ne-am linistit ,dc? pentru ca i sa spus ca este decat purtatoare de virus nu este inca activa
la scurta vreme ne-am trezit cu o veste minunata ca era insarcinata si nu stia daca i se va permite sa duca sarcina pana la capat dar este ok am o nepotica minunata de 3 luni si nu are nimc este foarte sanatoasa.Insa acum ne confruntam cu un alt necaz caci mama mea are hepatita C mult mai grava decat B. Dar noi speram in continuare sa fie bn.iti doresc succes in continuare si sper sa nu fie nimic grav.

Mimi

acum 11 luni

Hepatita B, viremie nedetectabila de mai bine de 18 luni.
Se poate transmite virusul la un act sexual neprotejat?