Regim efort hepatita A

Hepatita

Postata de Alexandru-Catalin cu 9 ani in urma.

Bune Ziua! Pe 18 ctombrie am fost internat pentru hepatita A, si am fost externat pe 30 in aceeasi luna. Pana acum am tinut regimul alimentar si cel de efort (nu am facut sport si mam odihnit) si ma intrebam daca as sputea sa incep sa fac sport din nou.

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 9 ani

Depinde de ce spune medicul.Daca esti mai bine, bineinteles ca poti, daca nu, este bine sa mai stai.Dute si vorbeste cu medicul care ti-a recomandat tratamentul si regimul si intreaba-l.Apropo, ce sport practici?

Alexandru

acum 9 ani

Eu fac handbal, dar vreau sa ma apuc de alergat si sala pentru ca cu regimul hepatic am luat cam 10-15 kg...

FreeStyle11

acum 9 ani

Da, ai luat cam mult, asta e.Lasa ca la varsta ta le dai usor jos, stai linistit.