reactii adverse la tratament

Hepatita

Postata de marianamoldo cu 13 ani in urma.

in timpul tratamentului cu interferon+ribavirina pot apare si adenopatii (zona gatului) se exclud alte cauze infectioase (toate analizele specifice au exclus cauze infectioase)?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Într-adevăr unele dintre numeroasele reacţiile adverse în cadrul asocierii Interferonului cu Ribavirină, sunt reprezentate de afecţiunile hematologice (adenopatii, anemie, raportate la un procent între 2 şi 9% dintre pacienţi)

marin gabi

acum 11 ani

mincarime piele ce tratament trebuie luat