purtator de virus B

Hepatita

Postata de deniel cu 11 ani in urma.

Buna ziua . Sunt barbat 40 de ani cu hepatita B , sotia a ramas insarcinata , as vrea sa va intreb daca mai poate sa faca vaccinul contra hepatitei B , mentionez ca are 4 luni sarcina . Va multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate primi vaccinul pentru hepatita B numai daca se considera ca este supusa unui risc crescut de infectie.

deniel

acum 10 ani

Buna ziua , va deranjez si eu cu rugaminte sa-mi spuneti va rog parerea dumneavoastra in legatura cu analizele mele medicale , va multumesc anticipat .
GAMA GT 34,8 U/L
Sideremie 74,7 g/dl
TGO 27 U/L
TGP 48 U/L

deniel

acum 11 ani

Va multumesc pentru raspuns , in concluzie nu este afectat de vaccin .