purtator de virus B

Hepatita

Postata de orac cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Ma numesc Alex si am hepatita b,sotia a facut si ea testul si a iesit negativ .Exista posibilitatea sa aiba si ea virusul si sa nu fi fost depistat ?.Mentionez ca sotia are o constipatie cronica,dar in ultima peroada a facut dearee de cateva ori.aparent fara motiv,si cum hepatita are si aceste simtome,poate, nu stiu ,era in perioada de incubare?A facut si unele analize care au iesit cam mari:glicemia 107 colesterol seric total 291, trigliceride serice 184, hdl 38, ldl 216,2 tgp 37 sotia mai acuzo si o usoara durere in partea dreapta, mijloc.Va multumesc pt.intelegere.Cu tot respectul.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate sa repete antigenul Hbs dupa vreo 4 saptamani, pentru confirmare. Nu este obligatoriu ca ambii parteneri sa fie purtatori de virus.