program redus de lucru

Hepatita

Postata de corneliaf cu 12 ani in urma.

sunt in tratament cu interferon saptamina 35...bineinteles ca efectele secundare au aparut mai demult, dar o data cu incalzirea vremii si oboseala e mai pregnanta....am 53 de ani si am lucrat in toata aceasta perioada....am avut doar 14 zile de concediu medical in ultimele 12 luni......o cunostinta mi-a spus ca as putea beneficia de program redus de lucru timp de 90 zile pe an...este adevarat? si daca da, v-as ruga sa-mi spuneti cum se poate obtine acest lucru.
multumesc pt timpul acordat.
cornelia filimon

Raspunsuri (1)

Carpe Diem

acum 12 ani

discutati cu medicul specialist care v-a prescris tratamentul, el este in masura sa va faca recomandarea si sa va indrume