pot scapa de virus

Hepatita

Postata de camylaur cu 12 ani in urma.

sunt diagnosticata cu hepatita cr. cu virus b
PHB arata o HEPATITA CR. CU ACTIVITATE USOARA SCOR KONDELL ANI5 FIBROZA1
ADN/HVB=4750UI/ML;27645copii/m
ag HBs +;Ag HBe -;anti HBe -.
Sunt in a treia sapt de tratament cu pegasys.Va rog sa-mi spuneti daca am sansa sa scap definitiv de virus. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Sunt şanse de vindecare dar tratamentul trebuie urmat în întregime conform recomandărilor medicului, trebuie respectat regimul alimentar şi de viaţă şi în mod special trebuie evitat consumul de alcool