Posibil HEPATITA VIRUS C?

Hepatita

Postata de csanda cu 12 ani in urma.

Am si eu o nelamurire,TGP,TGO valori normale si am facut ai antigenele pt hepatita B si C si mi-a iesti pt hepatita B negativ si pt Hepatita C slab pozitiv.E posibil sa am hepatita virus C? In ultimul timp imi curge sange din nas,obosesc,intepaturi din cand in cand in partea dreapta?
Ce ar putea fi?
Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Hepatita cu virus hepatitic C se pune pe detectia anticorpilor anti HVC. Va recomand sa reptati analizele ; ina cazul in care ies din nou pozitivi atunci este indicat sa efectuati viremia.