POATE SA FIE HEPATITA?

Hepatita

Postata de elena neamtu cu 13 ani in urma.

AM FACUT NISTE ANALIZE SI MI-A IESIT FOSFATAZA ALCALINA 239U/L ,TGO 72U/L ,TGP 74 U/L . AM FACUT SI O ECOGRAFIE ABDOMINALA SI PELVINA LA CARE TOTUL A IESIT NORMAL.VA ROG SA-MI SPUNETI CE CREDETI. MULTUMESC ANTICIPAT

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,
in cazul in care analizele hepatice sunt modificate, initial se cauta o cauza directa si imediata pentru aceste modificari gen alcool, medicamente toxice hepatice, etc. si apoi se continua analizele tintit, cum ar fi markerii de hepatita virala, dar se repeta si analizele initiale.

va urez o seara buna

elena neamtu

acum 13 ani

multumesc pentru raspuns si mentionez ca nu beau alcool niciodata,nu fumez si nu mai beau cafea de 10 ani.

gigi

acum 13 ani

AM FACUT ANALIZE SI A IESIT :HBsAG 0.1NEGATIV ,HBsAC 355,80 POZITIV, HBcAC 7,1POZITIV .HEPATITA A IgM 0.8 NEGATIV. MEDICUL MI-A SPUS CA A TRECUT HEPATITA B .VA ROG SA -MI SPUNETI PAREREA DUMNEAVOASTRA.VA MULTUMESC