PCR ADN HBV

Hepatita

Postata de tutankamon cu 10 ani in urma.

Incarcatura virala este de 26603 copii(4,42 log copii) si 4571UI/ml(3,66 log UI/ml).Va rog sa-mi spuneti daca este cazul sa incepem tratamentul cu interferon sau poate exista alt medicament mai eficient.Multumesc mult.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Tratamentul hepatitei B poate fi cu interferon, lamivudina, entecavir sau adefovir.
Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog pentru evaluare si tratament corespunzator.

MOLDOVAN IOAN

acum 9 ani

ADN virus hepatic B (ADN HBV cantitativ (PCR)
incarcatura virala 8947755 UI/mL
(6,95 log UI/mL
cat de grav este si ce se poate face.