Oboseala excesiva poate determina hepatita?

Hepatita

Postata de Nefertiti cu 14 ani in urma.

as vrea sa stiu daca oboseala in exces poate duce la hepatita, pt ca mi-e foarte frica sa o contaminez. Am un program foarte aiurea,ma duc la culcare noaptea tarziu pe la 1,2,3 maxim..si a doua zi dorm pana la 11,12 amiaza.As vrea sa pot schimba acest orar,dar sunt studenta si am multe de facut..si asta se intampla pe timpul scolii,ca in restul anului am un program normal..multumesc mult.

Raspunsuri (2)

mikmok

acum 14 ani

Daca nu te odihnesti cat trebuie, cum trebuie, daca fumezi si bei cafea, de mancat, mananci cand iti aduci aminte cu siguranta vei avea si hepatita. Deci, ai grija sa dori pe noapte 7 ore, mai usor cu tigarile si cafeaua si trebuie neaparat sa ai o alimentatie buna. Foloseste suplimente nutritive, vitamine...Succes la examene!!!

gaby

acum 14 ani

draga mea la ce esti sudenta?....contaminezi??...poate conctactezi.....apoi programul tau scolar anual de cat este???
In rest mersi ,m-ai distrat u toate ca sunt necajita din cauza diagnosticului meu .