Oare am luat si eu?!Va rog sa`mi raspundeti urgent...

Hepatita

Postata de MysterGrey cu 13 ani in urma.

S`a intamplat de curand sa folosesc acelas ac de seringa cu un prieten f bun care e purtator de hepatita b si de atunci nu pot sa imi mai scot din cap aceasta panica, oare am luat si eu acest virus?si in ce consta el? sau ce inseamna mai exact acest purtator de virus? el zice ca doar e purtator nu a fost declansat virusul adik boala in sine....nu stiu va rog sa-mi raspundeti....cat se poate de explicit ca nu mai pot sa fiu om de cateva zile! Va multumesc!

Raspunsuri (4)

kasho

acum 13 ani

tasteaza hepatita b in chenarul din susul paginii si selecteaza cauta, vei gasi toate informatiile despre hepatita b chiar pe siteul sfatul medicilor

Din pacate ai toate sansele sa fi contaminat , deoarece si purtatorii asimtomatici pot transmite virusul, trebuie sa te prezinti cat mai repede la medic ptr ati face vaccinul impotriva hepatitei b

una.

acum 13 ani

da,sigur ca sunt sanse f mari sa fi luat . chiar daca e doar purtator ,la tine se poate declansa ... mergi urgent la medic. si eu am facut p***aa cu seringa si am hepatita c de cateva luni..

Iuli

acum 13 ani

Cum sa folosesti acelasi ac de seringa cu cineva?!?! In primul rand cum sa folosesti de capul tau un ac de seringa?!

mihaela

acum 13 ani

eu am scleroza multipla si de curind depistat virus c HCV CE AS PUTEA SA FAC SA POT TRAI CU ELEce as putea lua in afara de interferon astept raspuns