marcari viralo

Hepatita

Postata de alina_tamara1 cu 14 ani in urma.

Doctorul mi-a pus diagnostic de infectie cronica si hepatica cronica C.Mi s-au recoltat si marcarii virali , iar rezultatul a fost "nedectabili":
Asta inseamna ca SUNT sau NU purtatoare a virusului.
Fac tratament medicamentos cu silimarina,esentiale,acizi omega....etc
Multumesc.

Raspunsuri (4)

tudorita

acum 14 ani

esti o fericita,asta inseamna ca ai doar anticorpi,adica ai avut boala,dar nedetectabil inseamna ca nu ai virusi in sange.tine-o tot asa

cristina_nemesis

acum 13 ani

Și dacă nu ai virușii în sânge ce înseamnă mai exact?
Dacă, de exemplu, faci sex neprotejat cu un singur partener, ce șanse sunt ca partenerul tău să se infecteze?
Eu abia mi-am început viața sexuală, iar la 2 luni după am aflat că sunt purtătoare cu o viremie nedetectabilă. Ce înseamnă asta pentru partenerul meu? Pentru mine, am înțeles că am mari motive de bucurie, dar el?!

alina_tamara1

acum 13 ani

Daca nu ai virusi in sange inseamna nu nu ai motive de ingrijorare.In ceea ce priveste starea prietenului tau, banuiesc ca nici el nu ar tb sa aiba motive de ingrijorare.

valerica enciu

acum 9 ani

am hepatita c de 5 ani ,cu viremie nedetectabila, ce ar trebui sa iau in afara de silimarina esentialle? multumesc!