Mai am vreo sansa?

Hepatita

Postata de legionaru cu 12 ani in urma.

Acu 5 luni am fost depistat de hepatita b........luna trecuta am facut viremia.....mia iesit 5337..........exista vreun tratament prin care sa scap de ea??.......sunt student la o academie.....teoretic ar trebui sa fiu clasat...practic nu stiu.......daca existat vreo forma de tratare va rog spuneti-mio....poate asa mai am o sansa si nu voi fii clasat si imim voi reface viata...va rog si va multumesc mult

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Există modalitatea tratamentului cu Interferon sau Interferon asociat cu medicaţie antivirală (tratament stabilit doar de către un medic gastroenterolog)

legionaru

acum 12 ani

dar exista vreo posibilitate sa scap de hepatita b?? adica sa devin un om normal....sa am o viata normala??

Medic Epuran

acum 12 ani

Da sunt şanse de vindecare după un tratament de câteva luni (importantă este şi evitarea consumului de alcool)