lucrator comert cu hepatita b

Hepatita

Postata de laura2008_angel cu 10 ani in urma.

buna ziua
Am fost depistata in 2009 in urma unei donari de sane cu hepatita b am facut chiar atunci tratament cu esentiale forte n. Nu am mai facut alte analize exista posibilitatea sa nu mai am hepatita? .
Vreau sa ma angajez ca vanzatoare la un aprozar de legume fructe si mi-e frica ca nu ma pot angaja din cauza acestei pb.
oare o sa iese la analize ca am hepatita b dupa atatia ani?\
o sa ma pot angaja?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Daca infectia s-a cronicizat, la analizele de laborator va iesi pozitiv antigenul Hbs - marker de diagnostic pentru hepatita cronica cu virus B. Tratamentul amintit nu este suficient in vindecarea hepatitei.

laura2008_angel

acum 10 ani

si totusi ce credeti o sa am probleme la angajare