intrebare

Hepatita

Postata de oanablonda cu 9 ani in urma.

Buna seara.Am si eu nevoie de o informatie,sotul meu a donat sange si i.au venit niste analize .vreau sa siu daca are hepatita pentru ca rezultatele sunt ANTIGEN HBs pozitiv confirmat prin inhibitie specifica,Anticorpi anti HBc pozitiv ANTICORPI anti HBe pozitiv si Antigen HBe NEGATIV.Dumneavoastra ce spuneti poate avea hepatita b?va multumesc
Sfârşitul conversaţiei

Raspunsuri (1)

Dr. Constantin Rusu

acum 9 ani

Daca analizele sunt corecte, sotul dvs este infectat cu virusul hepatitei B; cu alte cuvinte, are in ficat acest virus, intr-o forma inactiva. Pentru monitorizarea bolii ar trebui sa luati legatura cu un gastroenterolog.