Interpretare Markeri Virali Hepatita B

Hepatita

Postata de lupiduph cu 8 ani in urma.

Buna ziua,

va rog frumos sa ma ajutati cu o interpretare a urmatorilor markeri virali ai hepatitei B:

Antigen HBs (Ag HBs) - pozitiv (val 1.56, interval

Raspunsuri (2)

lupiduph

acum 8 ani

Intrebarea era:

va rog frumos sa ma ajutati cu o interpretare a urmatorilor markeri virali ai hepatitei B:

Antigen HBs (Ag HBs) - pozitiv (val 1.56, interval

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , rezultatul confirma o infectie cu virusul hepatic B . Va recomand sa consultati un medic de Boli infectioase pentru o evaluare completa a starii dumneavoastra de sanatate ( analize de sange , viremie, grad de fibroza ,testarea si pentru alte virusuri : C si D, ecografie abdominala). puteti face acest lucru in orasul dumneavoastra cu trimitere de la medicul de familie pentru spitalul la care urmeaza sa mergeti (pentru Bucuresti : Sp. "Victor Babes sau Institutul National de Boli Infectioase " Prof. Dr. Matei Bals" la sectia de zi in functie de sectorul in care locuiti)