Interpretare analize?

Hepatita

Postata de MembruMobileApp1518641801 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,astazi am primit analizele legate de hepatita b,analize indicate de medicul specialist acum 6 luni,sunt putin ingrijorat pentru ca programare la medic,am gasit loc abia peste o luna jumate.Va rog daca se poate un ajutor in interpretarea lor:
-TGO. 27U/L
-TGP. 44U/L
-AG HBS CAl-virus hep b(hbv) pozitiv
-Ac anti hbs-virus hep b(hbv) <3mUI/ml
-Ac anti Hbe-virus hep b(hbv) pozitiv.
Multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor.