interpretare analize hepatita b

Hepatita

Postata de john_ionescu cu 10 ani in urma.

Aghbs pozitiv;Anti-hbs 7;Anti-hbc pozitiv;Aghbe negativ;Anti-hbe pozitiv;Viremia real time PCR

Raspunsuri (1)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

Aveti hepatita b, probabil cronica. Prezenta ac anti hbe inseamna ori ca virusul nu e i. Stadiul de replicare activa ori ca a suferit o mutatie astfel incat nu mai exprima antigenul. Trebuie sa urmati un tratament antiviral. Mergeti la un consult gastro enterologic. Sfatuiti i pe cei din familie sa isi faca si ei analize si eventual o noua doza de vaccin anti hepatita b