Interferonul - intrebari si raspunsuri

Hepatita

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

detin o HVC am facut tr cu interferon acum 7 ani iar dupa tot acest timp e posibil s-ami prescrie din nou acelas tratament NU PREA STIU CE SA FAC. SA ACCEPT??? M.S

Raspunsuri (4)

Nora5

acum 15 ani

buna
Daca, corpul d-voastra a raspuns bine la acest tratament nu cred ca ar trebui sa va faceti griji, daca nu stiti ce sa faceti mergeti la un alt medic in care aveti incredere.
Multa sanatate

alin58

acum 15 ani

Eu doar ce am terminat tratamentul, din cauza efectelor secundare pe care le-am avut nu as mai face. Depinde de tine daca sa accepti sau nu.

Marila

acum 15 ani

Nu vreau sa te supar eu insa am avut hepatita cronica B cu antigen , am fost trata cu inteferon asta cand aveam varsta de 9 ani,acum sunt bolanava de LES la varsta de 20 de ani mi-sa decalansat boala ac***a 23 acum.la o reuniune de grup cu ce-i care au LES ni-sa dat o lista de medicamnte care ajuta la aparitia boli printre care este si interferonul .intereseaza-te mai bine de ce se poate intampla dupa ani de zile dupa ce ai terminat tratamentul...atunci daca nu faceam interferon dadeam in ciroza hepatica ...acum ca am aceasta boala cred ca a-si mai face inca o data interferon chiar daca stiu am de suferit macar am trait sa mai vad lumea

lumi

acum 13 ani

As avea nevoiede interferon alfa 2a referon, stie cineva unde il pot gasii fara bani la ce depozit?Am reteta si dosar aprobat!