intepare cu acul

Hepatita

Postata de Allygeo cu 10 ani in urma.

buna ziua! sunt destul de speriata ptr ca pe data de 4 mai m-am intepat cu acul cu care am recoltat sange pacientul caruia i-am recoltat sange avea hepatita c sau b nu mai stiu sigur, acum intrebarea mea este: care sunt sansele sa fi luat virusul? la cat timp dupa intepatura trebuie sa-mi fac analize? va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa determinati : antigenul Hbs, ac anti HVC dupa 4-6 saptamani.