infectia cu hepatita.

Hepatita

Postata de george211125989 cu 15 ani in urma.

in cazul in care o persoana a facut vaccinul impotriva hepatitei,aceasta mai poate prezenta riscuri de infectare in urma unui raport sexual?

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna Razz,
Vaccinul impotriva hepatitei de tip B este singurul vaccin existent (pana in prezent) impotriva unei Infectii cu Transmitere Sexuala.
Apoi, bineinteles, vigilenta si folosirea prezervativului pentru contactele sexuale va pot apara de riscul unei infectii cu virusul hepatic. Sanatate

alin58

acum 15 ani

Trebuie facuta si dozarea anticorpilor, pt. a vedea daca exista o imunizare suficienta a organismului.