In ce consta tratamentul anti HVB?

Hepatita

Postata de Corol cu 13 ani in urma.

Buna ziua! De curand am aflat ca am tgp si tgo rdicate. Medicii m-au suspectat de HVB si mi-au facut o biopsie sa vada cat de grav sunt afectata de Hepatita B. E o forma usoara de boala pt ca a fost descoperita la inceputul dezvoltarii ei. Am inteles ca tratamentul consta in injectii cu interferon. Acum as vrea sa stiu cate injectii sunt si la ce interval de timp se fac? Cat dureaza pana se aproba dosarul de la Casa de Asigurari? Am nevoie de aceste intrebari pt ca doresc sa ma angajez la o companie ce necesita sa-mi plateasca training in alta tara si nu vreau sa ma angajez si sa le anulez din pura complicatie pe amandoua. Va multumesc! Mi-ati fii de mare ajutor sa-mi raspundeti la intrebari pt ca nu stiu ce sa fac in momentul acesta si imi este greu sa iau o decizie in lipsa de informatii. O seara buna!

Raspunsuri (3)

aniela

acum 13 ani

buna ziua si eu am virusul b l-am descoperit la londra am fost la un spital special pt hepatita iar medicul de acolo mi-a zis ca nu se face nici un tratament doar sa nu consumi alcol.

Kingus

acum 13 ani

Si eu am hepatita b si fac tratament de interferon

Corol

acum 13 ani

Imi poti da mai multe detalii te rog. Ma intereseaza cat dureaza tratamentul si cate injectii se fac cu interferon. Multumesc!