Imune

Hepatita Hepatita imuna idiopatica

Postata de Estemed cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
Am hepatita cronica cu virus C.Dupa tratamentul cu interferon pe care l-am facut in 2004 viremia a iesit "nedetectabila".Dupa 5 ani de la tratament viremia este 4458250 ui/ml,PBH;A2F3 (METAVIR).
Am dosarul depus la Casa de asigurari de sanatate de un an si jumatate pentru un nou tratament cu interferon.Nu sunt fonduri asa ca deocamdata nu mi s-a aprobat.
Deocamdata urmez urmatorul tratament:Silivit,Sargenor,Ursofalk.
Intrebarea mea este daca pentru cresterea imunitatii as putea folosi IMUNE de la WELLSTAR care contine microalgele:spirulina,chlorella,haematococcus si macroalga lithothamnium ? IMUNE contine de 2300 % mai mult fier decat spanacul si imi este teama sa nu fie "o problema".
Multumesc anticipat !

Raspunsuri (3)

magyval

acum 13 ani

Este o problema. Nu te sfatuiesc sa consumi alimente bogate in fier.

Estemed

acum 13 ani

Multumesc mult!
Elena

PUIANDRU

acum 12 ani

Exista si imunoglobuline G de la SONERGY