imi puteti interpreta si mie nalizele?

Hepatita

Postata de veryka cu 14 ani in urma.

va rog frumos daca se poate sa imi interpreteze si mie cineva analizele! mi-am facut analizele de viremie pentru hepatita c si as dorii sa ma lamuresc si eu pana ma duc la medic! analizele sunt:
Incarcatura virala:
NEDETECTABIL
Sensibilitatea metodei:
15UI/ml
(1,18 log UI/ml)
si sotului meu i-au iesit analizele la fel, identice! va rog frumos daca se poate sa imi explicati si mie !va multumesc!

Raspunsuri (7)

acil

acum 14 ani

e ff bine daca e nedetectabila ,daca ai ceva suspiciuni o refaci peste 6 luni
dar anticorpii VHC e pozitiv sau negativ?daca e pozitiv e nasol
sanatate
si pa

veryka

acum 14 ani

anticorpi vhc este pozitiv....

veryka

acum 14 ani

anticorpi vhc este pozitiv.....

elena

acum 14 ani

Scrie pe GOOGLE cuvintele '''' anticorpi VHC pozitiv'''' si gasesti mulye articole referitoare la tema.

marcela

acum 14 ani

daca ai infectie cu virusul hepatic c,trebuie sa te prezinti imediat la medic si acesta iti va spune conduita terapeutica

anca

acum 14 ani

eu am hepatita b inactiv si medici nu im recomanda nici u tratament

catalina ciutacu

acum 14 ani

Virusul este prezent dar in cantitate foarte mica si e posibil sa nu evolueze
Trebuie sa repetati viremia la 6 luni
In cazul vostru nu se administreaza interferon