ileana

Hepatita

Postata de ileana70117833 cu 13 ani in urma.

fetita mea a fost operata de tumora hipofizara maligna in urma cu 2 ani. Datorita dezechilibrului hormonal sa ingrasat f. tare. Imediat, dupa chimioterapie au inceput sa creasca valorile transaminazelor. In urma unei raceli a facut tratament cu nurofen, probele hepatice fiind urm. alt 319, ast 214,iar la cc. o luna in urma unui tratament cu sargenor valorile erau urmatoarele: TGP160,tgo 104, colinesteraza 8955, ggt 301.
Nimeni nu ma poate lamuri. Ieri a facut analizele pentru citomegalovirus.
Testele pt. hepatita B si C sunt negative.

Raspunsuri (1)

ileana70117833

acum 13 ani

revin cu comentariu: in tot acest timp tratamentul fetitei a fost urmatorul: minirin , prednison - 1 tab, astonin -1 tab, eutyrox 50 mg - 1 tab si s-au folosit ca hepatoprotector: silimarina, lagosa, esentiale, Liv 52.