hepatocitoliza la copil de 5 ani

Hepatita Artrita psoriazica

Postata de condi cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Acum 2 saptamani baietelul meu a fost diag.cu HEPATOCITOLIZA, avea TGO=59 TGP IN LIMITE NORMALE.a facut 5 sedinte cu ARGININA-150ML .I-am facut analizele pt hepatita b si c si nu a iesit nici unul din virusi.Eu am artrita psoriazica si fiind o boala autoimuna ne gandim ca ar putea fi o hepatita autoimuna dar e prea mic.Asteptam rezultatele si pt acest tip de hepatita dar nu inteleg de ce a aparut la o varsta atat de mica.Am 100 de intrebari fara raspuns, medicii sunt indiferenti si as vrea sa merg la CLUJ SAU LA FUNDENI cu el pt a fi consultat de oameni mai responsabili care nu cauta bani ci mai au si constiinta.Vreau sa stiu daca mai are voie sa mearga la gradinita , daca este indicat in starea pe care o prezinta, copilul fiind mereu obosit.Va multumesc din suflet

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

In primul rand ar trebui verificat daca in cazul copilului d-vs nu este vorba de o hepatita virala de tip A, caz in care nu mai trebuie sa frecventeze gradinita pentru prevenirea aparitiei unei epidemii. In cazul in care nu este vorba de hepatita tip A, copilul poate frecventa gradinita in continuare dar cu evitarea eforturilor fizice

condi

acum 12 ani

Buna ziua.Va multumesc pt raspuns.Azi i-au venit analizele pt b si c si au iesit negative.Acum asteptam rezultatele pt HBe.