hepatita

Hepatita

Postata de indigomyd84 cu 10 ani in urma.

buna ziua .partenerul meu si-a refacut de curand urmatoarele analize:
TGO (AST) U/L 5 - 48 19.58
TGP (ALT) U/l 5 - 41 33.15

Ag HBe Negativ ( 0.156 )
Anti-Hbe Pozitiv ( 0.828 )
Anti HDV Negativ ( 0.21 )
viremia mi-a iesit de UI/mL 24249.00
ag HBS pozitiv
Vreau sa stiu cat de grava e boala .
Vrem un copil si vrem sa stim care sunt riscurile de transmitere a bolii.
multumim

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este vorba de o hepatita cu virusul hepatitic B , forma activa- sugerata de valoarea viremiei.
Este recomandat sa consulte medicul gastroenterolog sau infectionist pentru evaluare in vederea tratamentului antiviral

anonim

acum 10 ani

este hepatita VHB activa, cu anticorpi anti HBe, ceea ce inseamna ca este un virus VHB cu mutatii