hepatita virala b

Hepatita

Postata de Toma62 cu 12 ani in urma.

În urma unor analize la merkerii virali mi-a iesit urmatoarele rezultate:
Anti-HBsAg 103u/ml si Anti-HBcor sumar pozitiv
La laborator mi-au zis ca as fi suferit de o hepatita b nestiuta,care s-a vindecat singura,iar acum sint imuna la acest virus,insa medicul infectionist mi-a zis ca am hepatita cronica virala b. Ce sa cred? Ajutati-ma,sint disparata. (mentionez ca toate analizele sint in limite normale,exceptie doar alat-32,4 si asat-26,9)
La probele reumatice: (am 49 ani)
proteina totala-76,6 g/l
prot-,,C''''-5,5 mg/l
Fact.reumotoid-6,0 u/ml
ASO.-100 u/ml
multumesc mult

[

Raspunsuri (2)

Dr. Constantin Rusu

acum 12 ani

Daca antigenul HBs (HBsAg) este negativ iar anticorpii anti HBs sunt prezenti, au dreptate colegii de la laborator.

Toma62

acum 12 ani

Multumesc mult.Sanatate.