Hepatita virala B

Hepatita

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

AM 22DE ANI SI SUFAR DE HEPATITA B CRONICA . AS VREA SA STIU DACA MA AJUTA REGIMUL ALIMENTAR SI DACA POT FACE EXERCITII LA SALA DE FORTA SI DACA SE POATE SA IMI SPUNETI DACA ESTE BINE SA FAC CURA DE APE (LA OLANESTI,VALCEA)

Raspunsuri (3)

alin58

acum 16 ani

Nu prea ai voie sa faci efort fizic. In privinta regimului alimentar sau al curelor balneare trebuie sa stii ca nu te vor vindeca de virus. In cel mai fericit caz te ajuta sa mentii ficatul asa cum e, in nici un caz nu-l va reface.

mugurel28

acum 14 ani

si eu practic culturismul,am aflat in vara ca am hepatita b,doctora a spus ca pot face antrenamente de culturism dar nu sunt sigur de cit de multe stie de legatura intre culturism si hepatita b,la analiza singelui am incarcatura virala_3164copii ADN HVB\ml.Nu am gasit nimic concret despre cum poate afecta culturismul hepatita b si daca afecteaza in bine sau in rau.eu de moment ma antrenez si nu am nici un fel de simtome negative .daca afli ceva ,sau daca cineva stie ceva despre legatura intre culturism si hepatita b ,rog sa_mi lase un mesaj,multumesc anticipat,sa auzim de bine si sanatate tuturor.

ALINA V

acum 13 ani

Buna,
Poti face aerobic, inot, dar nu ai voie sa ridici greutati.Asta iti spun sigur.