hepatita tip c (Ac. anti HCV)

Hepatita Albumina scazuta postoperatorie

Postata de totoshica cu 11 ani in urma.

Buna seara, D-na Dr. Devencea,
La citirea analizelor de sange primite acum, pe e-mail, am aflata ca am HEPATITA tip C (Ac. anti HCV). Nu prea stiu nimic despre aceasta hepatita. Incercand sa aflu mai multe informatii si inclusiv tratamentul recomandat si va recunosc ca, m-am cam speriat...
Sunt o persoana care de-a lungul vietii nu a prea luat tratament medicamentos, mergand pe terapii complementare: dietoterapie in primul rand, fitoterapie, sacroterapie, in general am folosit tratamente naturiste.
De aceea va rog mult sa-mi spuneti daca HEPATITA tip C (Ac. anti HCV) se poate trata cu succes prin tratament naturist.
Va multumesc mult si astept cu mult interes, un raspuns de la dvs.

Raspunsuri (9)

Doctorulstietot

acum 11 ani

I-ti recomand tratament cu gemoterapie de Plantextract: 1.extract de Ienupar mladite MG 1DH sol. 1fl. 50 picaturi in 5ml.apa la 30 de minute dupa masa , dimineata 2. Secale cereale 50 picaturi in 50 ml. apa la 30 de minute dupa masa de prinz. Rezultatele vor fi deosebite . Vreau si alte date de sanatate: alte boli , TA etc.

airinei sanda

acum 11 ani

daca doresti ceva mai puternic si cu rezultate satisfacatoare iti recomand BIO BRAN 1000 , Zeolit lichid si L-arginina. Eu m-am tratat cu ele de hepatita b si c. Sanatate multa!

p.s. Trebuie sa ai si un regim adecvat pt aceasta boala!

michelle30

acum 10 ani

si ai reusit sa negativizezi acesti 2 virusi?cu tratamentul acesta? multumesc...as vrea sa stiu daca distruge virusul sau numai protejeaza ficatul...:)

michelle30

acum 10 ani

si ai scapat de virusii c si B cu acest tratament?multumesc!

michelle30

acum 10 ani

Buna ziua, Dna doctor Devencea! si eu am hepatita c si as dori sa iau legatura cu dv.pt un ttament homeopat.cum putem intra in legatura cu dv?cititi si analizele scanate pe mail sau trebuie sa consultati personal pacientul>?va multumim mult, cu respect Mihaela O.

totoshica

acum 11 ani

Multumesc pentru raspunsuri si va mai pot da cateva detalii:
Alte boli: Fara colecist din 1996
TGO=59 (max=32)_in 14.03.2013 de la TGO=42,84_in 2008
TGP=55 (max=31))_in 14.03.2013 de la TGP=35,11_in 2008
Neutrofile = mai mereu putin sub limita minima
Eozinofile= mai mereu putin peste limita maxima
Acum la analizele din martie 2013, am mai descoperit
Fibrinogen=scazut (157 in loc de min=180)
Gamaglobulina=22,4 in loc de max=18,8)
Albumina=usor scazuta (55,4 in loc de min=55,8)
Apoi am facut anticorpii si mi-a iesit Ac. anti HCV=pozitiv (prima data in 19 martie 2013)

totoshica

acum 11 ani

Multumesc pentru raspuns:
Alte boli: Fara colecist din 1996
TGO=59 (max=32)_in 14.03.2013 de la TGO=42,84_in 2008
TGP=55 (max=31))_in 14.03.2013 de la TGP=35,11_in 2008
Neutrofile = mai mereu putin sub limita minima
Eozinofile= mai mereu putin peste limita maxima
Acum la analizele din martie 2013, am mai descoperit
Fibrinogen=scazut (157 in loc de min=180)
Gamaglobulina=22,4 in loc de max=18,8)
Albumina=usor scazuta (55,4 in loc de min=55,8)
Apoi am facut anticorpii si mi-a iesit Ac. anti HCV=pozitiv (prima data in 19 martie 2013)

totoshica

acum 11 ani

Si apropo de dieta pentru hepatite: Ce parere aveti despe acea brosura : "Invinge hepatita. Ia-ti viata inapoi!" Merita cumparata?! Stie cineva ceva despre aceasta brosura? Am vazut ca este si sub forma de 2CD-uri la 47 RON.
Multumesc tuturor care pot sa-mi dea un sfat pentru acest "ghid de hepatita" sau despre o dieta alimentara corecta, eu fiind adepta tratarii bolilor cu plante, cereale si legume de foarte multi ani.

RODICA

acum 10 ani

BROSURA ''''''''INVINGE HEPATITA....'''''''' ESTE O POEZIE ,OZONOTERAPIA SI TERAPIA ORTOMOLECULARA ( VIUSID) SUNT TRATAMENTE CU BENEFICII REALE PENTRU HEPATITA VIRALA C (B)