hepatita cronica severa

Hepatita

Postata de alinutza_monyka cu 13 ani in urma.

ce tratament e mai costisitor?datimi un rasp va rog

Raspunsuri (3)

asafte bogdan

acum 13 ani

ma numesc bogdan am si eu probleme cu virusul hepatita B am luat tot felul de medicamente am cheltuit milioane si nu am reusit sa ma fac bine acum ma_m dat pe leacuri babesti si ma simnt mai bine, leacul consta in/ un litru de vin natural de casa un borcan de 400 de grame de miere de albine si aloea vera planta macinata si se amesteca toate la un loc si se pune in sticle de plastic si se tin in frigider si se ia dimineata inainte de masa cu o jumatate de ora un paharel de ala mic la amiaya urmey acelasi lucru si seara la fel incearca si veyi ce reyultate primesti de vrei a mai vb ma gasesti pe messencer pe adresa cornel 1586

alinutza_monyka

acum 13 ani

dar la hepatita c|

acum 13 ani

In primul rand nu stiu daca aveti dosar pentru tratamentul cu interferon.
regimul de viata in aceasta boala implica respectarea orelor de somn , fara efort fizic, dieta cu alimente proaspete hipolipidic, mese mici si fractionate . In plus alcoolul este interzis alaturi de medicamentele toxice hepatice.
medicamentele care incetinesc procesul de fibroza hepatica este bine sa le luati de la un medic gastroenterolog.
In plus trebuie sa faceti un control medical + ecografie+analize la fiecare 6 luni.