hepatita c

Hepatita

Postata de lilianna cu 9 ani in urma.

buna ziua, sunt in tratament cu interferon si ribaverina ,fac analize in fiecare luna
intrebarea mea este : in ian tgo 17,tgp 16,in feb tgo 26,tgp 15, in martie tgo 25,tgp 23 ...de ce aceasta crestere?

Raspunsuri (3)

luiza.luiza125

acum 9 ani

Servus Liliana! Sa nu te ingrijoreze absolut deloc cresterea transaminazelor. Este o reactie normala a organismului la interferon. Si eu am facut tratament 1 an si in tot acest timp transaminazele au fost pe la 80-90. Dar in prima luna dupa tratament au revenit la normal. Interferonul poate fi foarte pacatos, iti da toate analizele peste cap dar se vor normaliza. Multa sanatate!

lilianna

acum 9 ani

Buna Luiza, m-a ingrijorat faptul ca eu sunt pe ultima suta cu tratamentul, pe 1 aprilie fac cea de-a 48 injectie.

nicoleta

acum 9 ani

buna ziua , si mama mea va incepe cat de curand tratamentul cu interferon si ribavirina, dar e foarte speriata de efectele adverse posibile ....... care sunt oare cele mai grave?